کلاس های آموزش تعمیر موبایل، تبلت، فبلت و ساعت هوشمند انجمن ها انجمن تعمیرات سخت افزار موبایل 10 مشکلی که با آیفون 5S خواهید داشت و راه های برطرف کردن آنها

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  مهندس امین فتاحی پور در 3 سال، 6 ماه پیش بروز شده است.

 • نویسنده
  نوشته ها
 • #1039

  اگر دارای آیفون 5S هستید، چه راهی برای برطرف کردن مشکلات آن دارید؟ دسترسی به تارلارهای ساپورت اپل، چندان آسان نیست؛ از همین رو بهتر است دنبال راه های دیگری باشیم. نگران نباشید؛ ما اینجا هستیم که به شما کمک کنیم و خوشبختانه می توانیم این اسمارت فون شما را به کیفیت نخستین خود برگردانیم و یا حداقل اینکه می توانیم مسیر مناسب را به شما نشان دهیم.

  پیش از این نیز البته چند مشکل عمده iOS 7 را پوشش داده ایم، از همین رو اگر برخی از مشکلات خود را در اینجا نمی بینید، لیست پیشین را چک کنید.

  باگ کردن: صفحه آبی مرگ

  گاه پیش آمده که برخی از کاربران با باگ کردن برخی از اپلیکیشن ها، با صفحه آبی مرگ مواجه شده اند. اگر شما نیز از اپلیکیشن های Pages، Keynote، و یا Numbers استفاده می کنید و مشغول کار بر روی یک متن می باشید، فشردن دکمه Home می تواند باعث شود که صفحه آبی مرگ نمایان شود، که البته عموما با reboot نیز همراه می باشد.

  برخی از کاربران نیز از بروز این مشکل با اپلیکیشن هایی دیگر خبر داده اند. برخی از کارشناسان مدعی اند که آیفون 5S به یک ضعف مبتلا است و آن این است که آیفون 5S از پردازشگر 64-bit برخوردار است که تلاش می کند یک نرم افزار 32-bit را ساپورت کند. البته اکنون شرکت ها در تلاش هستند که اپلیکیشن ها را به گونه ای آپدیت کنند که عملکرد بهتر و هماهنگ تری با این پردازشگر جدید داشته باشند. اپل نیز درصدد ارایه آپدیتی برای رفع این اختلال می باشد. البته راه حل نهایی برای این اختلال معرفی نشده است.

  راهکارها:

  همیشه مطمئن باشید که پیش از فشردن دکمه Home، از متن خارج شده باشید.
  هماهنگ کننده iCloud را برای iWork غیر فعال کنید؛ از این طریق: Settings> iCloud> Documents & Data و Pages، Keynote و Numbers را غیر فعال کنید.
  سعی کنید از اپلیکیشن هایی استفاده کنید که از تمام مزایای آپدیت iOS 7 برخوردار هستند. اپل هنوز Pages، Keynote و Numbers را آپدیت نکرده است.
  اگر همچنان مشکل باقی است، با سرویس کاربران اپل ارتباط برقرار کنید.

  اختلال: سنسورهای خراب آیفون

  بسیاری از کاربران گزارش می دهند که سنسورها در آیفون 5S، کارکرد مناسبی ندارند. ما در مطلب قبلی در مورد مشکلات iOS7، به همین مشکلات اشاره کرده بودیم و گفتیم که می توانید بافشردن انگشت به سمت چپ در اپلیکیشن Compass، به یک انحراف سنج دسترسی پیدا کنید، اما به نظر می رسد که این روش چندان کارآمد نبوده است. در واقع جهت یاب، شتاب سنج و گردش نما، برای بسیاری از کاربران عملکرد مناسبی نداشته اند. سطح این عملکردهای ضعیف متفاوت است، اما به نظر می رسد که مختص آیفون 5S می باشند.

  راه حل محتمل:
  تنها گزینه پیش روی شما این است که آیفون 5S خود را به یک فروشگاه اپل ببرید و درخواست یک نسخه جایگزین نمایید؛ اما آگاه باشید که بسیاری از کاربران که این کار را انجام داده اند، خبر داده اند که نسخه های جایگزین نیز همین مشکلات را داشته اند. واضح نیست که آیا این مشکل برخاسته از ضعف نرم افزاری است و یا سخت افزاری؟ اگر این مشکل نرم افزاری باشد، باید برای رفع ان در انتظار آپدیتی باشیم. باید منتظر ماند تا اپل جزئیات این مشکل را شناسایی کند.

  دکمه هایی با صداهای آزارنده آیفون

  بسیاری از کاربران مدعی شده اند که دکمه Home با صدای بلند عمل می کند و نیز دکمه خاموش و روشن دارای صدای آزارنده ایست. کاربرانی که نسخه های جایگزین دریافت کرده اند و یا اینکه نمونه های دیگر را امتحان کرده اند، همین مشکل را در آنها نیز مشاهده کرده اند.

  به نظر می رسید که مشکل برخاسته از ضعف در تولید باشد. برخی از کاربران نیز از وجود صدای آزارنده دیگری خبر داده اند که هنگام ضعیف شدن باطری ایجاد می شود.

  راه حل محتمل:
  تنها گزینه پیش روی شما این است که آیفون 5S خود را به فروشگاه اپل ببرید. اگر این مشکل به دلیل ضعف باطری باشد، آنها می توانند این مشکل را برطرف کنند؛ در غیر این صورت باید عادت کنید که با این صداها سر کنید.

  اختلال: تاخیر 5 ثانیه ای در هنگام تایپ
  برخی از کاربران از تاخیر در حین تایپ، پس از آپدیت iOS7 شکایت کرده اند و گفته اند هر حرف پس از تقریبا 5 ثانیه در صفحه نمایش ظاهر می شود.

  راه حل:
  قاعدتا تنظیم مجدد گوشی با فشردن دکمه sleep/wake و دکمه Home این مشکل را برطرف می کند. اگر این مشکل برطرف نشد، مسیر مقابل را دنبال کنید: Settings> General> Reset> Reset Keyboard Dictionary

  مشکل: عدم کارکرد iMessage آیفون

  ابزار پیغام رسانی اپل، منشا اختلالات بسیاری بوده است که مهمترین آنها عدم شناسایی دستگاه هایی غیر از اپل است. در آیفون 5S، این مشکل پررنگ تر نیز شده است. اما به هر حال از یاد نبریم که در آغاز کار، این ابزار دچار باگ کردن های مدام بود. غیر از محو یکباره متن نوشته شده، بسیاری از کاربران گزارش داده اند که ارسال پیغام نیز امکان پذیر نیست.

  راه حل:

  اگر شما نیز به iMessage وفادار هستید، می توانید گوشی خود را خاموش و روشن کنید و امیدوار باشید که مشکل برطرف شده است. اگر مشکل از این طریق برطرف نشد، به شما توصیه می کنیم به فرستادن پیغام های معمولی بسنده کنید. برای برطرف کردن این مشکل، مسیر مقابل را ادامه دهید: Settings> General> Reset> Reset Network Settings
  مشکل: عدم استفاده از علاقه مندی شخصی (Personal hotspots)

  پس از به روز کردن سیستم عامل به نسخه iOS 7.1، برخی از کاربران مدعی شده اند که نمی توانند از صفحات و علاقمندی های شخصی خود استفاده کنند.

  راه حل:

  اگر گوشی شما نیز دچار چنین مشکلی است، متاسفانه باید بگوییم از شانس خوبی برخوردار نیستید. در حال حاضر راه حلی وجود ندارد.

  عدم کارکرد شناسه هویتی برای خریداران iTunes

  اپل به سرعت راه حلی برای این باگ کردن ارایه کرد. مشکل این بود که آیفون 5S اثر انگشت کاربر را برای تایید هویت در iTunes نمی پذیرد و اصرار دارد که نسبت به ورود کلمه عبور اقدام شود.

  راه حل:

  این مشکل با آپدیت 7.0.1 برطرف شد. برای مطمئن شدن از دریافت این آپدیت، مسیر مقابل را دنبال کنید: Settings> General> Software Update. همچنین می توانید گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید و Devices in iTunes را چک کرده و سپس گزینه Check for Update را انتخاب کنید.

  مشکل: کارکرد مجدد iBeacon

  iBeacon یکی از ابزارهای مکان نمای آیفون است که هنگام ورود یا ترک یک مکان مشخص، اپلیکیشن ها را نیز به همین دلیل تغییر می دهد. مساله این است که حتی پس از غیرفعال کردن آن نیز همچنان عمل می کند. این مساله می تواند آزار دهنده باشند، اگر نخواهید موقعیت مکانی شما مدام مورد شناسایی قرار گیرد.

  راه حل:

  به نظر می رسد که راه مشخصی برای برطرف کردن این مساله وجود ندارد. اگر بخواهید از این ابزار خلاصی بیابید، باید تمام سرویس های مکانی را در گوشی خود غیرفعال کنید.

  اختلال: داغ کردن شدید و تخلیه باطری آیفون

  برخی از کاربران گزارش داده اند که آیفون 5S بسیار داغ می کند. این امر احتمالا برخاسته از باطری آن است. البته در برخی موارد نیز می تواند معلول ضعف سخت افزاری باشد. اما به احتمال بسیار برخاسته از iOS 7 و یا اپلیکیشنی خاص باشد.
  راه حل های محتمل:
  دکمه sleep/wake و دکمه Home را فشرده و نگه دارید تا گوشی Reboot شود و سپس مراقب باشید که در چه هنگامی گوشی شما دچار این مشکل می شود. آنگاه احتمالا بتوانید شناسایی کنید که کدام اپلیکیشن و یا سرویس خاص، باعث بروز این مشکل می شود. البته می توانید با پرداخت 2 دلار از System Activity Monitor نیز استفاده کنید.
  از گوشی خود یک آپ بگیرید و سپس آن را restore کنید و پس از آن مراقب باشید چه چیزی را روی گوشی خود نصب می کنید.
  اگر مشکل همچنان باقی است، گوشی خود را به یکی از فروشگاه های اپل ببرید تا بررسی شود که آیا مشکل سخت افزاری وجود دارد یا خیر.

  عدم کارکرد میکروفون در آیفون 5 اس
  بسیاری از کاربران گزارش داده اند که میکروفون این گوشی کارکرد مناسبی ندارد و آنها نمی توانند صدا را در ابزاری مشخص ضبط کنند و یا اینکه در حین مکالمه، صدایشان به شکل مناسب به طرف مقابل نمی رسد.
  راه حل های محتمل:
  مطمئن شوید که محافظ صفحه نمایش را برداشته اید.
  اگر این مشکل با یک ابزار خاص باقی ماند، مطمئن شوید که آیا مجاز است که میکروفون با این ابزار کار کند یا خیر. مسیر مقابل را ادامه دهید: Settings> Privacy> Microphone
  احتمال دارد که محافظ گوشی شما با ابزار ملغی کننده صدا به اختلال برخورده است. برای رفع این مشکل، یا گوشی خود را از محافظ خارج کنید و یا اینکه مسیر مقابل را ادامه دهید: Settings> General> Accessibility و Phone Noise Cancelation را خاموش کنید.
  اگر همچنان مشکل باقی است، با سرویس کاربران اپل ارتباط برقرار کنید.
  این بود راه حل هایی که ما برای رفع مشکلات آیفون 5S به شما پیشنهاد دادیم، اما این پایان راه نیست. این لیست به روز خواهد شد.

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.