روشی جدید برای یافتن گوشی اندرویدی گم شده از طریق گوگل!

کلاس های آموزش تعمیر موبایل، تبلت، فبلت و ساعت هوشمند انجمن ها تکنولوژی روشی جدید برای یافتن گوشی اندرویدی گم شده از طریق گوگل!

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #989

   حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که اسمارت فون گران قیمت خود را در یک جایی گذاشته باشید و پس از مدتی ندانید که کجاست! این یک رویداد تلخ است که در صورت پیدا نشدن گوشی این ماجرا تلخ‌تر نیز می‌شود. زیرا تنها در صورت گم شدن تلفن همراه شما در کنار موضوع مالی موضوعات دیگری نیز پیش می‌آیند. چون در حال حاضر ما اطلاعات بسیار زیادی را نظیر فیلم، عکس، پیام و… بر روی اسمارت فون خود داریم که نباید به دست سایر افراد بی‌افتند. اما دنیای تکنولوژی قدرتمندتر از رویداد‌های این چنینی هستند و ما اکنون روشی را در کنار شما فرا خواهیم گرفت که از طریق آن بتوانیم اسمارت فون گم شده خود را پیدا کنیم.

   کمپانی گوگل اخیرا ویژگی‌ای را در سیستم جستجو خود قرار داده است که افراد از طریق آن می‌توانند گوشی گم شده خود را پیدا کنند. البته در این روش می‌بایست گوشی به حساب کاربری جی‌میل شما متصل باشد و در زمان گم شدن نیز شبکه داده آن متصل باشد (از طریق وای-فای یا سیمکارت). شما در صورت فعال بودن این ویژگی می‌توانید از طریق کامپیوتر وارد عمل شوید و به حساب کاربری جی‌میلی که گوشی به آن متصل است از طریق مرورگر خود وارد شوید و جمله find my phone را در نوار جستجو گوگل تایپ کنید تا یک بخش جدید باز شود و شما از طریق آن بتوانید اسمارت فون خود را پیدا کنید.

   در این روش شما تنها می‌توانید از طریق گوشی خود یک صدا پخش کنید تا از طریق آن صدا بتوانید آن را پیدا کنید (در این صورت گوشی به مدت 5 دقیقه به‌صورت ممتد صدای هشدار را پخش خواهد کرد و برای متوقف کردن آن می‌بایست دکمه پاور گوشی را فشار دهید) اما اگر بخش موقعیت یابی در گوشی شما فعال باشد کار‌های بیشتری را نیز می‌توانید انجام دهید. برای مثال این امکان وجود دارد که گوشی را موقعیت یابی کنید و محلی را که اکنون گوشی در آن قرار دارد را مشاهده نمایید. علاوه بر این افراد از طریق این سرویس می‌توانند گوشی خود را با یک پسورد خاص قفل کنند و یا حتی اطلاعات آن را پاک نمایند. البته توجه داشته باشید که در زمان پاک کردن اطلاعات، گوشی به تنظیمات کارخانه باز گردانده خواهد شد و تمامی برنامه‌ها، تصاویر و… از گوشی پاک خواهند شد اما همچنان اطلاعات کارت حافطه دستگاه قابل دسترسی خواهند بود. اگر در زمانی که شما دستور به پاک کردن اطلاعات از گوشی خود از طریق کامپیوتر می‌دهید اسمارت فون شما آفلاین باشد این دستور در سیستم گوگل ذخیره می‌شود و به محض اینکه گوشی آنلاین شود به تنظیمات کارخانه باز گردانده خواهد شد.

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.