این جستار شامل 6 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  مهندس مجتبی بی اذیت در 7 ماه، 2 هفته پیش بروز شده است.

• نویسنده

محمدرضا
    مشارکت کننده

با سلام خدمت اساتید گرامی. سوالی در مورد قطعات موجود در شماتیک گوشی 6630 نوکیا دارم. قطعه ی سفید رنگی که در تصویر با شماره ی 26 مشخص شده به نظر میاد ترانس باشه. سوال من اینه اگه ترانسه چه نوع ترانسیه و عملکردش چیه و اینکه چرا روی شماتیک یه سرشو باز میذارن. با تشکر

پیوست ها:
    You must be logged in to view attached files.

محمدرضا
    مشارکت کننده

برای اطلاع اساتید، تصویر زیر شماتیک قطعه ی گفته شده را نشان می دهد.

پیوست ها:

با سلام و تشکر از پرسش شما در انجمن
    قطعه فوق سمبل مداری کوپلر هست که معمولا بر روی بردها به زنگ سفید و یک علامت مستطیل در یک طرف آن چاپ شده است ، آنچه در کتاب ها در مورد این قطعه نوشته شده و به نظر صحیح می آید وظیفه تفکیک سیگنال های I و q را بر عهده دارد .اما اینکه در شماتیک فوق پایه شماره 2 به صورت اتصال باز نشان داده شده یک اشتباه ترسیمی است و این پایه به گراند متصل می باشد.

محمدرضا
    مشارکت کننده

با تشکر از مهندس بی اذیت. البته من چند تا شماتیک مربوط به سایر گوشی های نوکیا رو هم چک کردم. توی همه همین شکلی کشیده شده.

محمدرضا
    مشارکت کننده

با سلام. سوالی درباره ی یکی از قطعات موجود در شماتیک 6630 دارم. میخواستم بدونم قطعه ی z7506 که دو ورودی و یک خروجی داره چیه و چیکار میکنه

پیوست ها:

با سلام این قطعه اصطلاحا فیلتر ارسال است که مربوط به باند DCS نسل دوم 1900 مگاهرتز می باشد و در صورت خرابی باند 1900 مگاهرتز از کار می افتد .لازم به ذکر است این باند قبلا در امریکا استفاده می شده است و در ایران بکار نرفته است.
    موفق باشید

در مورد اینکه در تعدادی از نقشه های pdf این اشکال وجود دارد شکی نیست اما در نقشه های چاپ شده ای که در آموزشگاه موجود است این اشتباه وجود ندارد. من حتی تجربه ای در مورد گوشی 5700 دارم که علاوه بر اینکه جهت آی سی محافظ USB در شماتیک بر عکس کشیده شده بود حتی در تعدادی از نمونه های نو موجود در بازار به صورت بر عکس مونتاژ شده بود که با برعکس کردن آی سی مشکل حل می شد.
    موفق باشید

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.