PTT چیست

برچسب ها: 

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #922

   سرویس POC یا خدمات بگیر و صحبت کن سلولی PTT در شبکه تلفن همراه یکی از سرویسهایی است که هم اکنون توسط بسیاری از شرکت‌های خدمات دهنده تلفن همراه و تولید کننده گوشی‌های موبایل ارائه می‌شود. این خدمات به کاربران اجازه می‌دهد تا در محدوده شبکه سلولی، به صورت فرد به فرد و یا فرد به گروه و به طور مستقیم با یکدیگر مکالمه صوتی برقرار نمایند. در این تماس ها، مکالمات به سرعت ارسال و دریافت شده و هیچ زمانی برای پاسخ دادن به یک تماس و یا دریافت آن تاخیر نمی‌یابد. بطوریکه مشترکین با فشردن و نگه داشتن یک کلید می‌توانند صدای خود را بدون فاصله به گوش مخاطب مورد نظر ویا گروهی از مخاطبان که از قبل تعیین نموده اند برساند.
   سرویس بگیر و صحبت کن چیست؟

   این خدمت در حقیقت یک سرویس همیشه فعال است که به کاربرانش اجازه می‌دهد تا تنها با فشردن یک کلید با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. این تماس‌ها که ممکن است از فرد به فرد ویا از فرد به گروه برقرار شوند، به صورت یک تماس رادیویی نیمه دوطرفه در هر لحظه تنها یکی از طرفین قادر به صحبت خواهد بود و ما بقی بایستی تا پایان مکالمه وی تنها شنونده باشند و پس از ارسال پیام وی می‌توانند به آن پاسخ دهندایجاد می‌گردند.
   مزایای خدمات PTT

   این سرویس یکی از خدمات مفید برای گروه‌های مختلف کاربران، از شخصی، تجاری ویا گروه‌های دیگر می‌باشد. بطوریکه برای مثال در یک شرکت تجاری، مدیر شرکت توانایی ایجاد یک لیست از کارکنان و تشکیل یک گروه مکالمه از کارمندان خود را داشته و در هر لحظه می‌تواند بدون نیاز به تماس تلفنی با آنها ارتباط مستقیم برقرار سازد. در حقیقت از شرکت‌های تجاری مختلف، خانواده ها، گروه‌های مختلف اجتماعی و نوجوانان و دیگر مواردی از این دست می‌توان به عنوان کاربران پیش بینی شده برای این خدمت یاد کرد. علاوه بر این اغلب کاربرانی که نیازمند برقراری ارتباط بین گروه‌های مختلف خود از طریق ایجاد شبکه‌های رادیویی گوناگون همچون خدمات رادیویی متحرک شخصی و نیز خدمات رادیویی متحرک زمینی می‌باشند، اما به دلایلی تمایل به طی مراحل قانونی کسب مجوزهای مختلف و خرید تجهیزات را ندارند، می‌توانند بخش عمده‌ای از نیازهای خود را به کمک این خدمات بر طرف سازند.

   در این خدمات هر تماس فرد به فرد و یا گروهی به شکل نیمه دوطرفه برقرار می‌شود. بر خلاف حالت دوطرفه رایج در مکالمالت معمول تلفنی بدلیل اینکه کاربران این سرویس بیشتر افرادی هستند که در حین فعالیت و انجام کارهای گوناگون کم و بیش نیاز به ارتباط چند لحظه‌ای کوتاه ولی مکرر با دیگر افراد و گروه‌ها دارند، از این رو این نوع ارتباط مطلوب‌ترین حالت ممکن برای آنها به شمار می‌رود.

   این سرویس از جمله خدماتی است که تنها در بستر شبکه‌های دیتای نسل دو و نیم به بالا مانند GPRS و سرعت داده افزایش یافته برای تحول جی‌اس‌ام قابل ارائه می‌باشد و با سن کمش از سال 2004 تا کنون توانسته نفوذ و رشد خوبی را در میان کشورهای مختلف داشته باشد. شرکت NEXTEL علاوه بر نوکیا، دیگر شرکتی است که خدمات یاد شده را تحت عنوان “واکی – تاکی” ارائه می‌دهد. این شرکت خدمات خود را در قالب سه بخش محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی ارائه می‌کند. مشترکان جهت استفاده از خدمات فوق نیازمند تهیه یک گوشی مخصوص این سرویس به همراه پرداخت هزینه ماهیانه استفاده از خدمات و دریافت شناسه دیجیتالی یا ID منحصربه‌فرد می‌باشند.

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.